MENU
klinika

Rehabilitimi i qytetit

Pas projektit 3D, nisin punimet në kantierin e Fierit

20.10.2018 - 16:32

Në një video të postuar në Facebook, nga kryeministri Edi Rama, vërehet nisja e punimeve lidhur me rehabilitimin e qytetit të Fierit, pas shembjes së ndërtesave buzë lumit Gjanica.

Ky transformim sipas kryeministrit do të jetë spektakolar në zemër të qytetit.

Videoja dhe postimi i plotë:

“Fier – Nga videoja 3D e shfaqur këtu përpara disa muajsh, tanimë ka nisur puna në kantierin e një transformimi spektakolar të zemrës së qytetit, e cila do të jetë kartvizita e Fierit të rilindur mbi shtratin e sëmundjes së rëndë të rrëmujës e ndotjes urbane?”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Arteria e Zezë e Fierit”

Në aksion për pastrimin e Gjanicës