MENU
klinika

Rama nga Fieri

‘Pavarësisht shumicës, ka mjekë që njollosin bluzat e bardha’

20.10.2018 - 15:38

Spitali i Fierit ka pësuar një transformim dhe gjithashtu është hapur një repart i ri për trajtimin e kancerit, ndërkohë ditën e sotme ka qenë i pranishëm dhe kryeministri Rama.

Kreu i qeverisë përveçse falënderoi mjekët dhe infermierët nuk nguroi të shprehej se ka ende nga ata që njollosin përparësen e bardhë.

Ai gjithashtu premtoi se do të ketë shumë shpejt një rritje të pagave për infermierët dhe mjekët.

kolana e librave

“Deri dje kishte vetëm një QSUT, që ishte me kushte të këqija, ndërsa tani ka filluar një sistem ku ka shërbime të shtrira dhe e rëndësishme është të garantojmë ecurinë pozitive të gjithë trupës së mjekëve dhe infermierëve.

Patjetër që ka midisi tyre nga ata që njollosin përparësen e bardhe, por shumica nuk janë ashtu. Edhe me projekt-buxhetin do të bëjmë një shtesë page për infermierët dhe mjekët.

Shumë faleminderit do ju rrisim rrogën”, tha në fund kryeministri Rama.