MENU
klinika

Kategoria e Parë

Vllaznia fiton me vuajtje, paqe në Myzeqe

06.10.2018 - 16:42

Kanë përfunduar katër takimet e Grupit A dhe të pesta të Grupit B në Kategorinë e Parë, të vlefshme për javën e pestë të kampionatit. Vllaznia ka luajtur në shtëpi kundër Veleçikut, një ndeshje që e ka fituar me shumë vështirësi.

Dinamo luajti në transfertë kundër Shënkollit, ndeshje kjo shumë e vështirë për kryeqytetasit, që në fund u dorëzuan dhe u mjaftuan me vetëm një pikë. Vora-Burreli ishte një ndeshje ku u panë 5 gola, me miqtë që fituan në minutat e fundit me rezultatin 2-3. Në minutat e fundit barazoi Iliria me Korabin.

GRUPI A

Vllaznia-Veleçiku1-0

50’ Junior

Shënkolli-Dinamo 0-0

Vora-Burreli 2-3

7’ Myslimi, 9’ Mashi / 37’ Levendi, 44’ Xhixhua, 87′

Ilira-Korabi 2-2

79′ Bardhi, 90′ Gjokea / 10’ Skuka, 88′ Murrja

Standings provided by Sofascore LiveScore

Nuk munguan surprizat në Grupin B. Oriku dhe Besa u ndanë në paqe, me rezultatin 1-1. Të dyja skuadrat kishin mundësi për ta fituar takimin, por në fund ndanë nga një pikë. Egnatia ka marrë një fitore me shumë vlera në shtëpi kundër Tomorit. Një ndeshje shumë e luftuar për vendasit, që në fund triumfuan me rezultatin 3-2.

Pogradeci shkatërroi cërrikasit e Turbinës, me rezultatin 1-4. Një ndeshje në transfertë thuajse perfekte për pogradecarët. Edhe Bylisi ka marrë një fitore të thellë, pasi ballshiotët kanë mposhtur lehtësisht Elbasanit. Apolonia e Fierit ka lënë dy pikë në shtëpi, pasi kundër Lushnjës, nuk shkuan dot më shumë se një barazim 1-1, edhe pse kaluan të parët në avantazh.

GRUPI B

Oriku-Besa 1-1

68’ Çaushaj / 56’ Çekiçi

Egnatia-Tomori 3-2

20′, 42’ Branica, 89′ Karakaci / 34’ Fradei, 69’

Turbina-Pogradeci 1-4

13’Roshi / 39’ Topllari, 52’ Pashaj, 68’ Shkulaku, 90′ Alimadhi

Apolonia-Lushnja 1-1

34’Prifti / 49’Gjyla

Bylis-Elbasani 3-0

1′, 13’Kofi, 42’ Barjamaj

Standings provided by Sofascore LiveScore