MENU
klinika

Shkrirja e një aparati dhe androidi

2 në 1/ Aparat fotografik dhe smartphone sëbashku

06.11.2018 - 14:58

Kamerat dita ditës janë duke u avancuar ne mënyrë progresive nga një anë teknike.

Disa kompani janë duke ndryshuar edhe software të integruar Adobe Lightroom. Në këtë kohë, Yongnuo YN450 duket si përfundim logjik.

Ka lançuar në treg një aparat fotografik mirrorless me përkrahje për linjat e lenteve Canon të EF, por gjithashtu fut Android Nougat në një ekran me prekje prej 5 inç, përmes PetaPixel.

Yongnuo ka arritur me ne fund të shkrijë një aparat fotografik së bashku me një telefon Android.

aparat dixhital-konica.al
aparat dixhital-konica.al

Ajo ofron një sensor prej 16 megapikselësh që mund të xhironi në RAW, së bashku me videon 4K në 30 fps (dhe pajtueshmërinë e lartpërmendur të Canon EF).

Por ka edhe një hardware që ka qualitet te lartë.

Procesor Qualcomm. Ka 3GB RAM, 32GB hapësirë ​​ruajtëse (mund të zgjerohet deri në 32GB shtesë për një total prej 64GB), një baterinë prej 4,000mAh dhe një kamerë 8-megapiksel në pjesën e prapme.

Çmimi, data e lëshimit dhe disponueshmëria potenciale akoma nuk jane bere te ditura.