MENU
klinika

Në Bularat

Gazeta greke Protothema/ Policia po tremb minoritetin grek

06.11.2018 - 14:09

Autoritetet shqiptare po mundohen të terrorizojnë minoritetin grek në jug të Shqipërisë, nëntë ditë pas ekzekutimit të Konstantinos Katsifas, raporton gazeta greke Protothema.
Sipas fshatarëve të Bularatit, policia shqiptare i ka thirrur për tu marrë në pyetje pa dhënë një shpjegim zyrtar.

Protothema që i referohet njoftimeve nga Shqipëria, në numrin e djeshëm, shkruan se autoritetet janë të alarmuara nga irritimi i anëtarëve të minoritetit grek dhe po mundohen t’i frikësojnë ata dhe kushdo që viziton Bularatin për t’i mbështetur ata dhe familjen Kacifa.

Gazeta greke shkruan se edhe nëntë ditë pas ekzekutimit, autoritetet shqiptare nuk e kanë kthyer trupin.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN



Çfarë rezultoi nga hetimet e policisë

Arrestohet drejtori në Këshillin e Qarkut Vlorë

Ndalohen 3 persona në Vlorë

Grabitën dosjet për pronat në Dhërmi

Si shndërrohet në skemë korrupsioni vendngjarja

Aksidentet rrugore/ 10 mijë viktima në 3 dekadat e fundit

ILD kërkoi uljen e pagës së gjyqtarit të Vlorës

KLGJ cakton masën disiplinore për Hektor Sinanajn

"3.385 km gjatësia, 2 korsi me gjerësi nga 3.5m..."

Përfundon Loti 5 i Rrugës Kardhiq-Delvinë

Grabitësi merr disa dokumente

Vidhet Pallati i Kulturës në Vlorë