MENU
klinika

Marrëdhënia Kosovë-Austri

Kryeministri austriak vjen në Kosovë

01.11.2018 - 14:39

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, javën e ardhshme pritet të jetë për një vizitë në Kosovë dhe Serbi.

Sipas mediave austriake, Kurz, të hënën dhe të martën planifikon të takohet me krerët e shteteve dhe krerët e qeverive në të dy vendet.

Diskutimet do të mbulojnë përveç çështjeve dypalëshe, veçanërisht rreth konfliktit në mes të Serbisë dhe Kosovës, edhe çështjet rreth afrimit drejt BE-së.

Udhëtimi i tij do shkurtër kuptohet si një shenjë e qartë e mbështetjes për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe afrimin e kësaj pjese me BE-në. /Konica.al/

"Marrëdhëniet me Tiranën janë ftohur për vite me radhë”

Osmani për DW: Nuk i kemi dhënë asnjë arsye Shqipërisë…

Do të njihet në të gjithë botën

Kosova nis punën për çertifikatën e vaksinimit

Lajçak në një vizitë 3 ditore në Kosovë

Osmani pret në takim të dërgaurin e BE-së

"Administrata e Biden humbi mundësinë që iu dha nga Trump"

Grenell: Ballkani meriton një president amerikan që mendon për të

Flet i afërmi: S’vuante nga ndonjë sëmundje

Kosovë/ 23-vjeçarja ndërroi jetë pasi mori vaksinën

Zbulohet destinacioni ku do të akomodohen

Nis largimi i afganëve të strehuar në Kosovë