MENU
klinika

Dieta me limonë të zier

Kurrë nuk e kisha menduar se ishte e mundur, deri sa humba 20 kg!

27.11.2018 - 19:52

Njerëzit zakonisht e kalojnë ditën me një filxhan kafe të nxehtë. Të tjerët pijnë lëngje freskuese natyrale ose diçka të ftohtë. A keni dëgjuar se çfarë mund të bëjë limoni i zier për shëndetin tuaj dhe më e rëndësishmja për peshën tuaj?

Po ju paraqesim një pije shumë ushqyese dhe ju duhet ta pini atë me stomakun bosh. Eliminon bakteret, detoksikon trupin dhe na jep energji që favorizon ditën tonë.

Çfarë na nevojitet:

Xhinxher natyral (1 kg)

Limonë (5 kokrra)

Hudhër (4-5 kokrra)

Përgatitja dhe përdorimi:

Pritini limonët ne gjysëm pa lëkurën. Merrni gjithë lëngun, por mos i hidhni! Thelpinjte e hudhrave i vendosni në një blender së bashku me gjysmen e lëngut te limonit. Pas kësaj, pastroni dhe xhinxherin, duke e shtuar atë në blender. Perzijini këto përbërës pa ujë deri sa të merrni një përzierje homogjene. Pastaj, vendosni ujin në një tenxhere dhe lëreni të valojë së bashku me limonat që nuk e hodhet.

Kur uji të arrijë pikën e vlimit, shtoni përzierjen dhe lëreni të valojë për disa minuta. Së fundi, hiqni limonat dhe lereni te ftohet. Ruajeni në një enë me kapak. Konsumoni një filxhan çdo mëngjes me stomakun bosh.

Kjo është ajo që na bën të humbim peshë shpejt dhe natyrisht. Rezultatet do të shfaqen shumë shpejt!

Lemoni i zier është gjëja që ju duhet të humbni peshë sa më shumë që dëshironi dhe të jeni të kënaqur me trupin tuaj.