MENU
klinika

Ekipet kombëtare

Panucci ndjek seleksionimet e moshave në Itali

18.12.2018 - 18:19

Kanë përfunduar me sukses seleksionimet për ekipet kombëtare të moshave në qytetin e Romës, në Itali. I pranishëm në këtë proces seleksionimi ishte dhe trajneri i ekipit Kombëtar Christian Panucci, që vëzhgoi me kujdes të gjithë futbollistët e datëlindjes 2001-2006.

Për dy ditë me rradhë përzgjedhjet u zhvilluan në Itali, ditën e djeshme në Milano ishin të pranishëm 140 futbollistë dhe sot 60 futbollistë në Romë. Seleksionimet e Romës u ndoqën nga afër edhe nga ish-kapitenët kuqezi, Foto Strakosha dhe Igli Tare.

konica sportkonica sport mobile

Ky proces seleksionues është ndjekur nga një komision i Federatës Shqiptare të Futbollit, drejtuar nga Drejtori Teknik, Dzemal Mustedanagic, i shoqëruar nga trajneri i ekipit Kombëtar U-21, Alban Bushi.

moshat greqi
moshat greqi

Gjithashtu, të pranishëm ishin edhe Nevil Dede, trajneri i ekipit Kombëtar U-19, Elvin Beqiri, trajneri i ekipit Kombëtar U-17, Armand Dama, trajneri i ekipit kombëtar U-15, si dhe spacialistët, Sulejman Mema e Dritan Babamusta.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Për U-15, U-17, U-19 & U-21

Kombëtaret, nisin seleksionimet në Greqi