MENU
klinika

Qytetet në protestë

Protesta në Shkodër, qytetarët bllokojnë qarkullimin

14.12.2018 - 17:13

Qindra qytetarë të Devollit kanë dalë sërish sot në protestë duke bllokuar aksin kryesor që lidh qytetin e Bilishtit me Korçën.

Në protestë marrin pjesë qytetarë, biznese të vogla dhe fermerë të cilët kërkojnë uljen e çmimit të naftës, të energjisë elektrike si dhe ndihmë për fermerët e njohur të kësaj zone.

Qytetarët e Devollit shprehen të vendosur në protestën e tyre, ndërsa me ta janë solidarizuar edhe shoferët e makinave.

Protesta po zhvillohen edhe në Shkodër, ku pavarësisht motit me reshje shiu, qytetaret kane vendosur të protestojnë për të katërtën ditë me radhë kundër kushteve te vështira ekonomike, rritjes së çmimit të naftës dhe rritjes së taksave.

Moti me shi nuk i ka penguar protestuesit që të bllokojnë sërish hyrjen e qytetit të Shkodrës.

Ishte në muajin e shtatë të shtatzënisë!

Ataku në zemër i merr jetën në moshë të re laborantes

Po peshkonte me gjenerator në Drin

Humb jetën 56-vjeçari në Bulqizë

Pushuesi nga Kosova: Mu deshën dy orë për 25 km rrugë

Sezoni turistik “bllokon” rrugët e qarkut të Lezhës

U mbyt pak ditë më parë në lumin Buna

Gjendet trupi i pajetë i 12-vjeçares

Qytetarët nga Kosova dynden drejt Shqipërisë

Fundjava/ Fluks në në aksin Milot-Lezhë

Nga Rana e hedhur e deri në Kune

Temperaturat e larta, Shëngjini plot me pushues