MENU
klinika

Ultrasit fyen Koulibalyn

Vendimi për koret raciste tek Inter-Napoli

27.12.2018 - 18:15

Inter do të luajë dy ndeshje të Serie A pas dyerve të mbyllura pas ngjarjeve që ndodhën në përfundim të ndeshjes me Napolin në San Siro ditën e mërkurë. Këtë e ka konfirmuar Federata Italiane e Futbollit ditën e enjte.

Një tifoz i Inter ka vdekur dhe katër të Napolit janë lënduar përpara ndeshjes së Serie A dhe gjithashtu ka pasur akuza për thirrje raciste brenda San Siro-s.

Tifozi 35-vjeçar është dërguar urgjentisht në spital pasi është shtypur nga një makinë e mbushur me tifozët e Napolit, ndërsa katër mbështetës të klubit vizitues janë lënduar pas përleshjeve me thika.

koulibaly
koulibaly

Atmosfera gjatë ndeshjes ishte shumë e rënduar dhe këtë e ka konfirmuar edhe trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti, i cili ka kërkuar që fusha të pezullohet për shkak të thirrjeve raciste.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN