MENU
klinika

Operacioni blic

Vlorë/ Policia në aksion, kapen 5 të kërkuar

20.12.2018 - 14:23

Policia e Vlorës, falë një operacioni blic, brenda 24 orëve të fundit ka bërë të mundur kapjen e 5 shtetasve në kërkim.

Në vijim të punës së mirëorganizuar për kapjen e persona në kërkim Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve bashkë me Komisariatin pranë DVP Vlorë, kanë arrestuar shtetasin me iniciale B.N., 54 vjeç, banues në fshatin Babicë e Vogël, Vlorë.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë me vendimin nr. 338 datë 21.09.2017, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Dhunë në familje”, parashikuar nga nenet 283/1 dhe 130/a të Kodit Penal.

Po kështu është ndaluar shtetasi me iniciale Z.I., 55 vjeç, banues në fshatin Radhimë, Vlorë.

Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë me vendimin e formës së prerë nr. 366 datë 02.06.2016, e ka dënuar këtë shtetas me 3 vite e 4 muaj burg për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.

Gjithashtu, bëjmë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë kapur e ndaluar edhe 3 persona të tjerë të shpallur në kërkim në Vlorë, Himarë dhe Sarandë, konkretisht si më poshtë:

V.B., 25 vjeç, banues në Beshisht, Vlorë.

Gj.Z., 38 vjeç, banues në Bolenë, Himarë.

A.N., 46 vjeç, banues në Sarandë.

Këta shtetas janë ndaluar për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Policia e Vlorës fton qytetarët të ndihmojnë Policinë në dhënien e informacionit në numrin pa pagesë 112 apo në aplikacionin “Komisariati Dixhital”, duke ju garantuar anonimatin dhe një reagim në kohë të Policisë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNGJKKO pranon pjesërisht kërkesën e SPAK

Pronat e Arben Isufit t’i kalojnë shtetit

Ja kush është sipërmarrësi që garon në 14 maj

Grupi i Alibeajt nxjerr një tjetër kandidat për kryebashkiak

Merren nën hetim pesë persona

Policia heq kamerat në Fier dhe Lushnjë