MENU
klinika

Dizajni i ri

2019-ta sjell një smatphone të ri me ekran palosës

05.01.2019 - 15:29

Një video e re tregon atë që duket të jetë telefoni i parë i palosshëm i Xiaomi dhe është një pajisje që mund t’u ofrojë përdoruesve një dizajn që është edhe më emocionues sesa Galaxy F i ardhshëm i Samsung.

Blass thotë se është e paqartë nëse pajisja në video është zyrtare dhe nëse Xiaomi me të vërtetë e ka bërë atë. Ajo që është e qartë është se pajisja ka sistem Android.

Kur është fjala për përvojën e përdoruesit, ne kemi shpresa të larta nga Samsung.

Jo vetëm që kompania zbuloi një ndërfaqe të re të përdoruesit për telefonin e ardhshëm, por Samsung ka punuar me Google për të optimizuar Androidin për ekranet e palosshme.

Sa i përket Xiaomit, edhe nëse pajisja në video nuk është e tyre, krijuesi i smartfonëve kinez është një nga shitësit e Android në rajon që pritet të lëshojnë telefona të palosshëm këtë vit, pajisje që duhet të jenë edhe më të lira se Galaxy F.

Por me eventet si CES dhe MWC qe vijne së shpejti, ne duhet të presim produkte të reja.