Kupa e Italisë

Dopio Cutrone në shtesë, Milan në çerekfinale

12.01.2019 - 20:45

Milan ka vuajtur shumë në Genoa për të siguruar çerekfinalen e Kupës së Italisë. Kuqezinjtë kanë fituar 2-0 në transfertë ndaj Sampdoria-s në kohën shtesë, pas koha e rregullt përfundoi pa gola.

Ka qenë një ndeshje e luftuar shumë, por gjithsesi, 90 minutat do të përfundonin pa gola, ndaj është dashur koha shtesë, aty ku është bërë diferenca.

Cutrone ka shënuar golin e parë në minutën e 102-të, 3 minuta para mbylljes së fraksionit të parë të shtesës. Sapo nis shtesa e dytë 15 minutëshe, është përsëri Cutrone që realizon, duke vulosur fitoren 0-2.

Në çerekfinale, Milan do të ndeshet me fituesin e çiftit Napoli-Sassuolo, që do të luhet nesër. Kuqezinjtë më 17 janar do të luajnë Superkupën e Italisë në Arabinë Saudite kundër Juventusit.