MENU
klinika

Kategoria Superiore, Java 19

Tirana përmbys Kamzën, paqe në Durrës

27.01.2019 - 19:04

Është mbyllur java e 19-të e Kategorisë Superiore në futboll, ku Partizani dhe Tirana janë dy skuadrat që kanë përfituar më shumë nga kombinimet e rezultateve.

Tirana ka përmbysur rezultatin ndaj Kamzës, nga 0-1 në pjesën e parë, në 4-1 në të dytë, duke përfituar edhe nga epërsia numerike, pasi kamzalinjtë mbetën me 10 vetë në fundin e pjesës së parë.

TIRANA – KAMZA  4-1

Hasani 60′, 74′, Ngo 66′, Doka 75′ / Plaku 31

Tirana: Abibi, Doka, Turtulli, Imami, Hoxhallari, Karabeci, Mauexhe (Daja 60′), Halili, Hasani (Muçi 75′), Greca, Ngo. Trajner: A.Mema.

 Kamza: Avdyli, Idrizaj, Teqja, Beqiri, Bonani, Malaj, Arrabal, Fukui, Rezi, Plaku (Mumajesi 76′), Martinena. Trajner: E.Gjoka.

 Karton i verdhë: Beqiri 5′, 39′

Karton i kuq: Daja 63′, Hasani 75’/ Beqiri 40′ Idrizi 70′

Gjyqtarë: Kridens Meta, Nertil Bregasi, Gerant Qirici, Juxhin Xhaja

konica sportkonica sport mobile

Ndërsa Teuta dhe Flamurtarin janë ndarë në barazim 1-1. Duket se të dyja skuadrat ndalin njëra-tjetrën. Më të humbur duket se kanë qenë durrsakët, pasi vlonjatët kanë mbetur me 10 lojtarë në minutën e 58-të.

TEUTA – FLAMURTARI  1-1

Traore 27′ / Batha (p) 13′         

Teuta: Celesti, Frashëri, Beqja, Osmani, Bicaj, Avdyli (Bushiç 46′), Progni, Traore (Vecaj 78′), Kamara, Kallaku, Sidibe. Trajner: Bledi Shkëmbi.

Flamurtari: Koliçi, Veliu, Torasa, Mustafa, Kotobelli, Useini, Deliaj, Musta, Batha, Alla, Kale (Liçaj 60′). Trajner: Ilir Daja.

 Kartonë të verdhë: Frashëri 9’ / Kale 46’, Alla 64′, Torasa 79′

Karton i kuq: Veliu 58’

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kategoria Superiore, Java 19

Partizani hakmerret brenda në Korçë

Kategoria Superiore, Java 19

Kukësi ngec me Laçin, kreu më larg