MENU
klinika

Dënimi

UEFA përjashton ekipin grek nga Europa

22.02.2019 - 21:12

Nuk është vetëm Skënderbeu ai që përjashtohet nga Europa, por me ndryshimin jo për trukime. AEK-u i Athinës është përjashtuar nga kompeticioni i ardhshëm europian në të cilin mund të kualifikohet. 

Kjo është ajo që lexohet në komunikatën për shtyp të publikuar nga UEFA, që ka marrë masa të ashpra ndaj klubit grek, i ndëshkuar për rrëmujat dhe përleshjet të verifikuara para ndeshjes së Champions League të luajtur kundër Ajax-it 27 nëntorin e kaluar.

Siç lexohet në komunikatën e UEFA-s, AEK-u i Athinës nuk do të marrë pjesë në kompeticionin e ardhshëm europian në të cilin mund të kualifikohet.

Gjithashtu, grekët do t’i luajnë me dyer të mbyllura dy ndeshjet e para europiane pas shlyerjes së dënimit dhe do të paguajnë një gjobë 80 mijë euro.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Fair Play Financiar”

Milan nis betejën kundër UEFA-s