MENU

"Arena Kombëtare"

FSHF publikon ecurinë e punimeve

14.04.2019 - 14:28

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, inspektoi punimet me kryeministrin Rama në përfundimin e stadiumit kombëtar, “Arena Kombëtare”.

Duka dhe Rama janë njohur me detaje të projektit dhe ecurinë e zbatimit të tij.

Presidenti i FSHF-së theksoi domosdoshmërinë e përfundimit të punimeve.

“I kemi kërkuar vazhdimisht nënktraktorëve përmbushjen e afat në muajin qershor të këtij viti”, u shpreh kreu i federatës.

Stadiumi kombëtar do të ketë një kapacitet prej 22 mijë spektatorësh.

Edhe pse u deklarua më herët që stadiumi do të ishte gati për në qershor, duket se debutimi i Kombëtares në ‘shtëpinë e re’ do të shtyhet për një sërë shkaqesh.

“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro