MENU
klinika

Serie A

Atalanta vijon ëndrrën, ngjitet në vendin e katërt

29.04.2019 - 21:17

Atalanta është surpriza e madhe e këtij sezoni në Serie A.

Zikaltërit vazhdojne me formën e shkëlqyer duke mposhtur Udinesen me rezultatin 2-0.

Golat e ndeshjes u shënuan nga De Roon me penallti në minutën e 81′ ndërsa goli i qetësisë erdhi 4 minuta më vonë nga Pasalic.

Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti, e nisën sfidën nga stoli, ndërsa mbrojtësi u hodh në fushë vetëm pak minuta para se të vinte goli i avantazhit.

Me këtë fitore ekipi i Gasperinit është ngjitur në vendin e katërt në renditje, vend që të çon në një vend në Champions.

Atalanta momentalisht ka 59 pikë, 3 më pak se Interi i vendit të tretë dhe një më shumë se Roma e vendit të pestë, ndërsa 4 javë nga fundi i kampionatit, gara për një vend në zonën Champions, është bërë më interesante se kurrë.