Kategoria e Parë, Java 22

Besa presion Bylisit, “poker” i Apolonisë

06.04.2019 - 18:24

Janë luajtur ndeshjet e Kategorisë së Parë për sa i përket  javës së 22-të të saj. Të gjitha skuadrat zbritën në fushë për takime të rëndësishme, sidomos të fazës “Play-Out”.

Në Grupin A, Dinamo ka fituar me Erzenin 2-0. Blutë kanë shënuar dy gola, nga një për çdo pjesë. Ndërkaq, Korabi u mposht nga Besëlidhja. Vllaznia ka qenë pushim.

Shënkolli me Vorë ka marrë nga një pikë me dy gola në minutat e fundit të lojës, ndërsa Burrelit i ka mjaftuar një gol në shtëpi.

apolonia lushnja

Për sa i përket Grupit B, Besa ka fituar në Orikum, ku ka përfituar nga pushimi i Bylisit. Lushnja është ndalur në shtëpi nga Egnatia.

Apolonia ka “shtypur” Pogradecin me rezultatin 4-0. Ndërkohë Tomorri është mposhtur nga Turbina me rezultatin 0-2.