MENU
klinika

"Do ketë viktima"

Greqia në alarm, telefonatë për bombë në Parlament

12.04.2019 - 08:48

Pas një telefonate për bombë që mori policia nga një telefonues anonim, Parlamenti grek është mbyllur dhe zona rreth tij është rrethuar.

Media greke raporton se kërcënimi ishte nga një telefonatë anonime.

Personi që ka telefonuar ka bërë me dije se pajisjet shpërthyese janë vendosur brenda dhe jashtë Parlamentit.

kolana e librave

“Do të ketë viktima. Kujdes!” thuhet në telefonatën kërcënuese.

Ekspertët për ç’aktivizimin e bombave ndodhen në Parlamentin Grek.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ngjarjet e fundit midis vendeve

Ambasadorja greke thirret sërish në ministri


Mitsotakis tregon kur mund të hyjnë turistët e huaj

Greqia rihap ishujt për pushime

Ja sa shtetas erdhën në Shqipëri në 24 orë

Kakavijë/ Fluks hyrjeje në doganën shqiptare

Lëkundjet ndihet dhe në Shqipëri

Tërmet me magnitudë 5.8 në Greqi