MENU
klinika

Çfarë po ndodh?

Forcat e Armatosura “zbarkojnë” në Kukës

11.04.2019 - 15:28

Ushtria ka zbritur në qendër të Kukësit. Një stërvitje disa ditore që do të zhvillohet në rajonin verilindor, u parapri nga një panair në sheshin kryesor të qytetit.

Forcat e Armatosura prezantuan mjetet dhe armatimin luftarak për qytetarët e interesuar të njohin forcën e ushtrisë shqiptare.

“Duam ti tregojmë njerëzve se paratë që japin ata si taksapagues shkojnë për modernizimin e FA”, thotë Mullai.

Tërheqja e të rinjve për tu bërë pjesë e Forcave të Armatosura ishte një prej synimeve të panairit në qendër të Kukësit.

kolana e librave

“E rëndësishme për ne si ushtarakë është ti tregojmë atyre çfarë ju ofrojmë dhe ushtria ju ofron stërvitje, arsimim, mundësi për të zhvilluar veten e tyre edhe në pjesën jashtë Forcave të Armatosura.”

Panairi ngjalli interes tek qindra qytetarë, sidomos të rinj që morën sqarime nga ushtarakë profesionistë e oficere të lartë rreth mjeteve dhe armatimit të ushtrisë

2 raste të reja, të shtruar në spitalin e Peshkopisë

Pas 4 muajsh pa asnjë rast, COVID-19 shfaqet dhe në Dibër

Ndërron jetë 53- vjeçarja në Kukës

E zuri korrenti teksa ndizte pompën e ujit

Edukatorja e kopshtit dhe bashkëshorti tregtar

Konfirmohen dy raste pozitive me Covid 19 në Lezhë,

Infektohet një punonjës i Bashkisë

Rikthehet koronavirusi në Mat