MENU
klinika

Detajet

Grabitja në Rinas/ Gjendet një furgon me armë, shoqërohen 40 persona

09.04.2019 - 18:12

Policia ka shoqëruar të paktën 40 persona ditën e sotme pas ngjarjes në aeroportin e Rinasit.

Sipas informacioneve, në afërsi të vendit ku u gjet trupi i pajetë i grabitësit, është gjetur edhe një furgon plot me armatime.

Mes të shoqëruarve mësohet të ketë edhe nga security i aeroportit.

Rreth dhjetë milionë euro u grabitën sot nën kërcënimin e armëve në Rinas.

Pasi kanë marrë paratë, grabitësit u larguan menjëherë nga aeroporti por në ikje janë shkëmbyer me forcat e policisë duke i sulmuar me granata e kallashnikov.

Policia është përgjigjur me zjarr dhe një prej grabitësve ka mbetur i vrarë.