MENU
klinika

Deklarata

Grabitja në Rinas/ Reagon PD: Deja vu

09.04.2019 - 17:45

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar pas ngjarjes të sotme në Rinas, ku një autoblind që transportonte paratë e disa bankave ka rënë pre e grabitësve.

Nëpërmjet një postimi në facebook, Paloka shkruan se kjo ngjarje është një “déjà vu”, referuar një tjetër grabitje ndodhur më parë në këtë zonë.

paloka2-konica.al

Reagimi i plotë:

“Deja vu. Grabiten miliona euro. Ne te njejtin vend ( brenda aeroportit, Rinas). Me te njejten menyre ( grabitje me arme furgonit te blinduar nga grabites me uniforma ushtarake dhe makine shteterore).

Grabitesit u larguan ne te njejtin drejtim. Grabitja ndodh ne te njejtin konteks kohor dhe politik ; pak muaj perpara zgjedhjeve.

Policia edhe kete here eshte e zene duke dhunuar qytetaret e thjeshte. A mund te jene te gjitha rastesi ?!
P.S:Harrova nje “detaj”; kete here ka dhe te vrare…”, shkruan Paloka.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN