MENU

Ligue 1, Java 31

Ndalet PSG, shtyhet festa e titullit

07.04.2019 - 23:00

PSG është ndalur në barazim 2-2 në shtëpi ndaj Strasbourg, në javën e 31-të të Ligue 1, duke shtyrë festën e titullit kampion, pasi diferenca me vendin e dytë është 20 pikë.

Parizienët e nisën mirë ndeshjen, teksa shënuan në minutën e 13-të, por miqtë bënë përmbysjen e madhe brenda pjesës së parë, teksa shënojnë në 26’ dhe 38’.

Mbappe ka hyrë në fushë në minutën e 60-të, por pa mundur dot të shënojë. PSG barazon në minutën e 82-të me Kehrer.

Pavarësisht rasteve në fund, PSG nuk arriti dot të shënojë golin e fitores, duke shtyrë kështu festën e titullit, ndoshta javës tjetër, nëse arrin të fitojë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


PSG perfekte pas 9 javësh

“Çmendet” Mbappe, 4 gola ndaj Lyon