MENU
klinika

VIDEO

Ra në betejë/ Agim Ramadani duke luftuar në Koshare

28.04.2019 - 14:26

Heroi Agim Ramadani ra në Betejën e Koshares, pasi ishte kthyer në Kosovë nga diaspora, ku jetonte së bashku me familjen.

Heroi i Kosovës do të mbetet një nga figurat më të ndritura të historisë moderne të shqiptarëve. Këto janë pamjet e rralla, që tregojnë Agim Ramadanin, Anton Qunin dhe luftëtarë të tjerë duke luftuar në Koshare.

Beteja e Koshares, zhvilluar pak kilometra larg Shqipërisë, kundër forcave serbe bëri që shqiptarët të marrin “fortesën” në kufi, ndërsa humbjet ishin të mëdha nga të dyja palët.

Vetëm pak kohë pas saj, Serbia u tërhoq nga Kosova, pas ndërhyrjes së NATO-s.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Këngëtari rrëfen tmerrin e luftës

“Serbët në vunë në radhë për të na vrarë!”


Interpol e kërkon për sulmin në Banjskë

VIDEO/ Milan Radoiçiç feston ditëlindjen me fishekzjarrë

"Konflikti po përshkallëzon polarizimin social e politik në rajon!"

Lufta në Lindje të Mesme, studiuesi: Kosova më e rrezikuar

"Ishte lutje për heqjen e masave nga BE-ja"

Bislimi sqaron “kërcënimin” për eskalim

Incident i rëndë në kufirin serbo-maqedonas

Efektivët serbë detyrojnë emigrantët të zhvishen dhe…