MENU
klinika

Ironia me fjalën e Bashës

Rama “shuplakë” opozitës: Përgjigjen e merrni në 30 Qershor!

13.04.2019 - 22:30

Teksa kreu i PD-së, Lulzim Basha mblodhi protestuesit para selisë së Partisë Demokratike ku deklaroi se kjo ishte protesta më e madhe e opozitës, një reagim ka ardhur edhe nga kryeministri Edi Rama.

Kreu i qeverisë me anë të një postimi në Twitter ka ironizuar fjalimin e Bashës.

Postimi i plotë:

“Nëse kjo ishte protestë e madhe atëherë filxhani është shkencë, Saliu është astronom dhe pakica ështē shumicë! Në fakt kjo s’ishte as e madhe, as e denjë po thjesht e turpshme për PD – LSI! Këta humbës të pashërueshëm po rrisin çdo ditë faturën që do u presë Sovran në 30 qershor”