MENU
klinika

100 mijë euro

Shqipëria donacion për Notre Dame, sa para dhuroi?

17.04.2019 - 13:36

Edhe Shqipëria bëhet pjesë e donatorëve për rindërtimin e katedrales Notre Dame të Parisit.

Qeveria shqiptare do të dhurojë 100 mijë euro për katedralen historike e cila  u përfshi nga flakët dy ditë më parë.

Ngjarja tronditi mbarë botën dhe disa biznesmenë kanë dhuruar deri tani miliona euro për rindërtimin e katedrales.

Pas djegies mbetën vetëm strukturat prej themelimit të saj 850- vjeçar.

Kjo ndikoi gjithashtu të gjitha vendet e po kështu edhe Kosova u bë pjesë e donatorëve duke dhuruar një shumë parash që ende nuk është bërë publike.

Edhe personazhe të njohur të Hollywood-it e persona publikgjithashtu kanë ofruar ndihmën e tyre, përmendim këtu bashkëshortin e aktores Selma Hayek i cili dhuroi 100 milion euro.

"Kush vjen “i armatosur” me dijen, i fituar"

Rama, ftesë emigrantëve: Kthehuni e investoni në Shqipëri!

Rama: Do mbetet njollë turpi në historinë e Evropës demokratike

“Ju shqiptarët e Italisë nuk i ndërruat emrat forcërisht siç ndodhi në Greqi”

“Evropa të bashkohet, jo të zgjerohet me hapin e breshkës”

Mesazhi Ramës për BE: U desh shfaqja e carizmit rus, që të kuptojnë se…

“Kush nuk e kujton damkën ‘e stato un albanese’”

Rama: Shqipëria në sytë e Italisë dukej si një ekran kur ikën dritat dhe…