MENU

Zyrtarizimi çështje kohe

Real Madrid siguron bomberin e Bundesligës

16.05.2019 - 22:03

Real Madrid ka bërë goditjen e radhës në merkato duke siguruar një nga lojtarët më të kërkuar në Europë.

Sipas asaj që raporton Sky Sport, drejtuesit e klubit merengues kanë arritur akordin me Eintracht Frankfurt për bomberin serb, Luka Jovic.

21-vjeçari pritet të prezantohet në javët e ardhshme si goditja e dytë e Madrilenëve në këtë merkato, pas Eder Militao.

Edhe pse ka në gjirin e tij një lojtar si Karim Benzema që në këtë sezon ka shënuar në vazhdimësi, Reali përforcohet kështu me një tjetër qëndërsulmues që pritet të jetë titullar i padiskutueshëm në majën e sulmit.

Jovic pritet të firmosë për 5 vite me Realin me një pagë prej 10 milionë eurosh në sezon, ndërkohë që kartoni i tij pritet t’i kushtojë plot 60 milionë euro presidentit Florentino Perez.

Në këtë sezon serbi i talentuar ka shënuar 27 gola në 47 ndeshje në të gjitha kompeticionet.

“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro