MENU
klinika

Rrezikshmëria

Gjurmët e Luftës së II-të Botërore, gjendet një predhë në Vlorë

07.05.2019 - 21:28

Një predhë është gjetur ditën e sotme në fshatin Panaja të Vlorës.

Predha e gjendur dyshohet se i përket Luftës së Dytë Botërore, ndërsa është konstatuar rreth mesditës pranë xhamisë fshatit, ndërsa sipas policisë nuk paraqet shumë rrezikshmëri.

kolana e librave

Ndërkohë, pritet që forcat e policisë të mbërrijnë në fshatin Panaja, për të zhvendosur predhën e gjetur.

Kujtojmë se së fundmi edhe vetë Ministria e Mbrojtjes është angazhuar në zbulimin e predhave apo bomba aviacioni me qëllim garantimin e sigurisë.

Vetëm pak ditë më parë në Karaburun të Vlorës u ndërmor një aksion prej ku u nxorën nga deti 12 predha artilerie dhe një bombë aviacioni, të gjitha nga Lufta e II-të Botërore.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN