MENU
klinika

Të shtëna armësh

Përplasje në Veri të Kosovës, plagoset një polic

28.05.2019 - 09:13

Aksioni i policisë për arrestimin e disa personave që dyshohet se merren me kontrabandë në Zubin Potok dhe pjesë të tjera të Veriut të Kosovës është shoqëruar me tensione.

Nga ky aksion ka mbetur i plagosur një polic, ndërkohë që janë arrestuar pesë persona deri tani.

Serbët lokalë në Zubin Patokë kanë bërë barrikadë dhe janë dëgjuar edhe të shtëna armësh.

Në veri ndonëse situata është e qetë ka prezencë të lartë të Policisë së Kosovës.

Sipas mediave kosovare nga ky aksion janë prangosur zyrtarë serbë të policisë.

Të gjithë këta dyshohet se janë të përfshirë në krim të organizuar dhe vepra të tjera penale.

Në mesin e të arrestuarve ka edhe policë nga Kosova (nga fshatrat e jugut të Mitrovicës). Mirëpo, dominojnë policët serbë.

Vuçiç: Perëndimi do thotë se nuk kam mundësi t’i bëj presion dhe…

“Zgjedhjet në zonat serbe nuk do të mbahen për shkak të Kurtit”

Mijëra të infektuar brenda një jave

Kovidi rikthehet frikshëm në Serbi

“Hajdutët i bënë pritë 400 m larg shtëpisë”

U vra në makinë, flet vjehrri i 33-vjeçares