MENU
klinika

Detajet

E rëndë në Shkup, humbin jetën në punë dy punëtorë

01.06.2019 - 16:11

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Maqedoninë e Veriut.

Dy punonjës ndërtimi kanë humbur jetën nga rrëshqitja e dheut deri sa po punonin në hapjen e një kanali të një objekti banimi në Shkup.

Viktimat janë vëllezër të moshës 26 dhe 28 vjeç, që po punonin në kompaninë e babait të tyre.

Tragjedisë i ka shpëtuar një person i tretë (54 vjeç) i cili është nxjerr i gjallë me lëndime trupore nga persona të tjerë dhe i ekipi i zjarrfikësve që kanë shkuar në vendin e aksidentit.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 11 në komunën e Çairit. Policia dhe ekipet e hetuesit po hetojnë shkaqet e kësaj ngjarjeje të rëndë.