MENU
klinika

Lezhë

Fitër Bajrami bën bashkë myslimanët dhe katolikët

04.06.2019 - 10:16

Festa e Fitër Bajramit ka shënuar një shembull frymëzues, i cili vjen nga Lezha.

Kjo festa e shenjtë ka mbledhur sot bashkë besimtarët myslimanë të cilët e festojnë dhe besimtarët katolikë.

Ata kanë treguar edhe një herë se pavarësisht besimit, ffestat i kanë bashkë.

Të mbledhur pa dallim feje ata kanë shpërndarë në rrugët kryesore të qytetit ëmbëlsira, ndërsa motoja që i udhëheq është shprehja e At Gjergj Fishtës: “Vërtetë ne kemi Bajram e Pashkë, por Shqiptarinë e kemi bashkë!”