MENU

E shkarkuan dy herë

Mourinho rikthehet në Premier League!

11.06.2019 - 15:26

Maurizio Sarri po bën gati valixhet për tu rikthyer në Itali, këtë herë për të marrë drejtimin e Juventusit.

Kampionët në fuqi të Europa League dhe me një biletë për Champions sezonin e ardhshëm, Chelsea duhet të bëjë dhe një herë llogaritë për një sezon aspak të lehtë, kjo pasi FIFA i ka bllokuar merkaton e transferimeve.

Si të mos mjaftonte ky fakt, nga Londra u largua dhe futbollisti më i mirë, Eden Hazard.

Projekti i ri i bluve nis fillimisht nga pankina ku emri i Frenk Lampard është mes favoritëve por në “Stamford Bridge” po marrin në konsideratë një emër të madh, Jose Mourinho.

Sipas “SunSport”, 56-vjeçari nuk do të ishte kundër një rikthimi të tretë në krye të Chelsea, madje këto ditë është parë në Londër.

Pavarësisht se e kanë shkarkuar dy herë, Mourinho mbetet një idhull për drejtuesit, një trajner që në 5 vite në total në krye të Chelsea i ka dhënë bluve 3 tituj kampion në Premier League.

Jo vetëm Mourinho, në tryezën e presidentit Abramovic janë dhe emra si Max Allegri deh Erik ten Hag.

“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro