MENU
klinika

Ekipi italian 'dashurohet' pas "Supermario"

Serie A edhe më e bukur/ Përgatitet rikthimi i Balotellit!

28.06.2019 - 17:41

Parma-Balotelli është ‘dashuria’ e re që ka lindur në merkato. 

Klubi verdheblu duket se është gati të hidhet në sulm për “Super Marion”.

Ish-ylli i Nice dhe Marseille mund të kthehet shumë shpejt të luajë në Serinë A.

Sipas “Corriere della Seria”, drejtori sportiv i Parma-s, Faggiano, do t’i ofrojë lojtarit 2 milionë euro në sezon, plus bonuse, në 10 ditët e ardhshme.

Pasi i ka dhënë fund aventurës me Marseille, ku u transferua janarin e kaluar dhe ku realizoi 8 gola në 15 ndeshjes, ish-sulmuesi i Inter-it është në kërkim të një skuadre të re, të gatshme të ketë besim tek ai.

Gjithashtu, kthimi në Itali do të rriste shanset e një grumbullimi të Mario Balotelli-t me kombëtaren e Italisë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Rrezikon dënimin shembullor

Ligue 1 ‘dush të ftohtë’ Balotellit!