MENU
klinika

Milani nis epokën e re

Trajneri i ri i Kuqezinjve mbërrin në Milano!

13.06.2019 - 19:19

Tashmë nuk ka më dyshime dhe Marco Giampaolo do të jetë trajneri i ri i Milanit.

Ish-tekniku i Sampdorias ka udhëtuar mesditën e të enjtes drejt Milanos për të diskutuar nga afër me Maldinin dhe Gazidis për detajet e fundit dhe për të hedhur firmën.

Ai pritet të nënshkruajë kontratën që do ta lidhë me kuqezinjtë për 2 ose 3 sezonet e ardhshme.

Trajneri i ardhshëm i kuqezinjve spikati me Sampdorian këtë sezon ku arriti t’i rendiste në vendin e 9-të, me këta të fundit që në fillim të sezonit synonin mbijetesën.

Lamtumira nga Sampdoria është çështje orësh për Giampaolo i cili shumë shpejt do të zyrtarizohet si pasuesi i Genaro Gattusos në stolin e Milanit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kuqezinjtë përforcojnë mesfushën

Milan godet në Merkato/ Vjen blerja e parë!

Presidenti i FIFA kërcënon Kuqezinjtë

Infrantino ‘tremb’ Milanin: Do ta lidh me zinxhirë!