MENU
klinika

Djajtë akord me mesfushorin goleador

Manchester United fiton ‘derbyn’ me Cityn në merkato!

02.07.2019 - 16:44

Manchester United ka parakaluar sërish rivalët e City, në garën për të nënshkruar me Bruno Fernandes.

Lojtari i Sporting Lisbona është i shumëkërkuar këtë merkato vere, duke qenë se mbylli një sezon fantastik në Portugali me 32 gola dhe 18 asiste në të gjitha ndeshjet me skuadrën e tij.

“Sky Sports” bën me dije se “Djajtë e Kuq” kanë mbyllur marrëveshjen për kontratën dhe termat ekonomikë me mesfushorin me tipare sulmuese.

Ndërkohë, tani pritet të fillojë negocimi me klubin portugez, që e vlerëson kartonin e 24-vjeçarit në rreth 60 milionë euro.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNMerr për herë të katërt radhazi titullin kampion

Manchester City shkruan historinë

Ka shënuar 23% të golave pas minutës së ‘90

Granit Xhaka: Jemi të pabesueshëm!

I heq nga duart sfidën Gjermani-Skoci

Tërboi Bayern në Madrid, UEFA nuk fal Marciniak