MENU

Sezoni i vështirë

Sarri i ‘vë syrin’ shkodranit, Hysaj në udhëkryq!

30.07.2019 - 18:13

E ardhmja e Elseid Hysajt është kthyer në telenovelë. Shqiptari është “transferuar” tek Atletico Madrid-i, Tottenham, Juventus dhe Roma brenda verës, por realiteti është ndryshe, pasi deri tani shkodrani ka mbetur te Napoli.

Ai do largimin, ndërsa presidenti Aurelio De Laurentiis do 20 milionë euro për të, një shifër e konsiderueshme.

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, është i bindur se duhet të afrojë në skuadër shqiptarin duke qenë se Joao Cancelo e ka zhgënjyer krejtësisht. Drejtuesit kanë marrë situatën në dorë dhe do të nisin kontaktet me Napolin për të mbyllur transferimin.

Fati i Hysajt duhet të vendoset sa më shpejt, pasi sa më shumë kohë kalon aq më e vështirë bëhet për shqiptarin. Kapiteni i Shqipërisë ka kaluar një sezon të vështirë nën drejtimin e Carlo Ancelotti-t dhe do ta ketë më të vështirë nëse mbetet në Napoli.

“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro