MENU
klinika

Detaje

“Shkundet” sërish Greqia, tjetër tërmet godet vendin

28.07.2019 - 19:46

Greqia është tronditur sërish ditën e sotme.

Një tjetër tërmet ka shkundur themelet e shtetit fqinjë.

Një tërmet prej 3.9 ballë në shkallën Rihter u shënua sot në mëngjes në orën 05:02 në zonën detare në perëndim të Zakynthos.

Tërmeti kishte një thellësi fokale prej 13.3 kilometrash. Epiqendra ishte 33 km nga qyteti i Zakynthos.

Nuk raportohen dëme apo të lënduar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

Tërmeti ‘shkund’ Greqinë

Lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

Tërmeti 6.8 ballë ‘shkund’ Greqinë