MENU
klinika

Vendimi

Tahiri sërish te Krimet e Rënda, çfarë vendosi gjykata?

03.07.2019 - 10:08

Mëngjesin e sotëm, ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe avokati Mask Haxhia ka mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda për seancën e radhës.

Seanca ka zgjatur shumë pak dhe mësohet se gjykata ka vendosur ta shtyjë sërish seancën për në datën 17 korrik.

Në Gjykatë sot u zhvillua seanca e dytë në radhë për Saimir Tahirin dhe 3 ish-policët që hetohen ndërkohë që janë në arrati.

Seanca e sotme ishte në vijim të procesit në ngarkim të tij për trafik narkotikësh dhe grupi kriminal.

“Shqipëria po ecën, vetëm gjyqi im jo. Më vjen keq që seanca u shty sërish. Do vijoi të kërkoi një gjyq sa më të shpejtë”, është shprehur ish-ministri Tahiri.

"Javët në vijim godasim të tjera banda kriminale"

Siguria e magjistratëve/ Balla: Garantojmë sigurinë e tyre

“Shqipëria të mos i tregojë Kosovës se çfarë duhet të bëjë”

Sandër Lleshaj: Vuçiç po përparon drejt konfrontimit të rrezikshëm ushtarak

“Fotografitë e fëmijëve do ia nisim burrit avokat”

Plani i Laert Haxhiut për të hequr qafe” prokuroren e SPAK!

"Ligjin do ta çojmë në Gjykatën Kushtetuese"

Studentët e Mjekësisë në protestë, bojkotojnë auditoret