MENU
klinika

Ja kush është favorit

Zbulohen pretendentët për Topin e Artë

18.07.2019 - 18:14

Cristiano Ronaldo është sërish favoriti kryesor për të fituar Topin e Artë.

Siç raporton gazeta spanjolle “Marca”, sulmuesi i Juves është në “pole position” për të fituar për herë të gjashtë këtë trofe personal.

Ndërkohë, pas tij renditen Kylian Mbappe, Sadio Mane si dhe Virgil van Dijk nga Liverpool.

Mbajtësi aktual i Topit të Artë, është kroati Luka Modriç, ndërsa nëse Ronaldo e fiton sërish këtë trofe, do të kalonte edhe rivalin e tij të përjetshëm, Lionel Messin.

“Pleshti” dhe Ronaldo, për momentin janë ndalur në kuotën e barabartë të 5 Topave të Artë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN