MENU
klinika

Detaje

Isa Mustafa takim me Haradinajn, Limajn e Ahmetin?

19.08.2019 - 10:51

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të takohet me kreun e Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti.

Mësohet se ka qenë Mustafa ai që ka kërkuar këtë takim mes liderëve.

Takimi pritet të zhvillohet rreth orës 11:00.

kolana e librave

“Po, kryetari i LDK-së na ka ftuar për një takim”, kanë pohuar brenda PSD-së, pa treguar detaje se cila është arsyeja e kësaj ftese.

Mediat në Kosovë raportojnë se edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, do të jenë pjesë e këtij takimi.

Në këtë takim të sotëm pritet të nënshkruhet një koalicion mes partisë së Ahmetit dhe kryeministrit Haradinaj.

INTERVISTA/ John Bolton: Se di a është paguar!

“Pas idesë së shkëmbimit të territoreve qëndron…”

Lajçak: I hapur për një bashkërendim më të afërt

“Motori i përbashkët SHBA-BE nuk ka funksionuar”

Përfundon dita e dytë e intervistimit

Thaçi del pas 6 orësh nga Prokuroria Speciale por hesht

4 pozitat që duan për të qenë pjesë e koalicionit

Deputetët shqiptarë i vendosin kushte Vuçiçit