MENU
klinika

Do të zëvendësojë Kane!

E bujshme: Tottenhami në ndjekje të shqiptarit!

12.09.2019 - 21:44

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, po bën mjaft mirë me Fenerbahçen dhe me Përfaqësuesesen e Kosovës.

Shtatlarti po shënon rregullisht dhe kjo ka zgjuar interesin e shumë klubeve të njohura.

Fanatik shkruan se në sfidën ndërmjet Anglisë dhe Kosovës (5-3), Tottenhami kishte dërguar skautë për të vëzhguar nga afër sulmuesin kryesor të kosovarëve.

Largimi i Fernando Llorentes dhe Vincent Janssonit ka bërë që Tottenhami të ketë nevojën e një sulmuesi që të zëvendësojë Harry Kane, pasi vështirë se kapiteni mund të konkurrohet.

Muriqi kaloi në verë te Fenerbahçe dhe ka nënshkruar me klubin deri në vitin 2023.