MENU
klinika

Arriti të rrëmbente zemrat e publikut

I riu autik fitues i “American got talent”

19.09.2019 - 15:45

Konkursi i talenteve të reja ‘America’s Got Talent’ përfundoi sezonin e 14-të dhe fitues u shpall konkurrenti më i komentuar i këtij sezoni për shkak të gjendjes së tij shëndetësore, 23-vjeçari Kodi Lee.

Gjatë finales së datës 18 shtator u realizuan performanca mbresëlënëse prej finalistëve të këtij formati.

Të gjithë performancat ishin të denja për çmimin e madh prej 1 milion dollarësh, por diferencën padyshim e bëri Kodi dhe performanca e tij.

Kodi ishte i verbër dhe autik, por me një talent të jashtëzakonshëm në muzikë.

Ai këndoi në bashkëpunim me Leona Lewis dhe Cher dhe preku zemrat e publikut amerikan me këngën “You are the reason”.