MENU
klinika

Foto

E rrallë/ Breshka e veçantë shfaqet në bregdetin e Vlorës

05.10.2019 - 17:29

Një breshkë uji është gjetur e ngordhur mëngjesin e sotëm në zonën e plazhit të vjetër në Vlorë.

Breshka, e llojit “Dermochelys Coriacea”, ka dalë në breg të detit si pasojë e kushteve atmosferike të rënduara dhe erës së fortë që fryn në drejtimin jugor.

Ndryshe, breshka quhet “kurriz lëkurore” është shumë e veçantë dhe zakonisht, të tilla nuk janë të pranishme në Adriatik.

Dyshohet se breshka ka dal në breg për shkak të ndotjes së detit.

Rol luajnë edhe prezenca e leshterikëve dhe algave.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Francezë e shqiptarë - njëqind vjet pas luftës

100 vite nga Lufta e I Botërore në Shqipëri


Arrestohen 20 persona, ja për çfarë akuzohen!

Aksioni i FNSH dhe RENEA-s në gjithë Shqipërinë

Mbyllet rektorati dhe departamenti i Biologjisë

3 të prekur me COVID19 në Universitetin e Vlorës

Tre nxënës dalin të infektuar me COVID

Alarmohet shkolla private në Fier

Kontrolle të gjithë drejtuesve të mjeteve

FNSH e Shqiponjat “blindojnë” Fierin