MENU
klinika

Ekzekutimi i 35-vjeçarit

Kush është viktima? Lidhja me bandën e Lushnjes

01.10.2019 - 09:50

Lushnja u trondit mëngjesin e kësaj të marte nga një ekzekutim në një lokal në katin e dytë të një ndërtese, në lagjen “Skënder Libohova”, ku Besnik Hida sapo ishte ulur për të konsumuar kafen e mëngjesit, i vetëm.

Në një moment, një nga dy autorët sipas policisë, i është afruar dhe e ka qëlluar me breshëri kallashnikovi duke e lënë të vdekur në vend.

“Dy persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri tip automatik në drejtim të shtetasit B.H, 35 vjeç i cili ka ndërruar jetë. Autorët janë larguar nga vendngjarja me një automjet ku në ndjekje të tyre janë vënë shërbimet e policisë së Lushnjes” informon policia.

Zamir Latifi

Por kush është viktima?

Top Channel shkruan se: “Besnik Hida është daja i Zamir Latifit i vrarë dy vite më parë në një atentat për të cilën dyshohet se u krye nga Laert Haxhiu.

Latifi është shok me nipin e Aldo Bares, i njohur si ish kapoja i bandës së Lushnjes.

Dyshohet se kjo vrasje ka lidhje me përplasjet e mëparshme midis dy grupeve atyre të Aldo Bares dhe të Laert Haxhiu”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN