MENU
klinika

Kështjella hap dyert për popullin

Mos u çuditni, është thjesht një “rutinë” mbretërore

10.10.2019 - 22:17

      Kështjellën e vjetër, ku ajo jeton mes luksit, dukesha e Rutlandint e ka treguar për publikun e gjerë. Me muret e dekoruara me vepra artistike, shekuj më parë, kështjella i ka ende në përdorim edhe hyrjet e fshehta.

 

 

Kështjellën “Belvoir”, në Leicestershire, mund ta “vizitojë” tashmë çdokush. Fotot e këtij vendi magjik mund të shihen edhe në instagramin e vetë madamë Ema Rutand, dukesha e 11-të e Rutlandit.

kolana e librave

 

 

Bashkëshorti i saj, Duka i Rutlandit, është pasardhës i dinastisë Maners, pasardhës i dukës së 10-të, të Rutlandit, me një pasuri rreth 130 milionë euro.

"Unë kam ndër mend të shkruaj historinë..."

Ushtarë të gardës sime të vjetër: Lamtumirë!

Është aq shqiptar në tingëllim dhe...

Shënime për artin e Lasgushit

Regjisori amerikan: Do t'ju kthehemi masivisht!

Pamje “sureale” nga SHBA, policia shtyp protestuesit