MENU
klinika

Tensione në kufi

‘Tërbohen’ serbët/ Policia e Kosovës kthen ekipin

09.10.2019 - 20:39

Ashtu si pritej të ndodhte, policia kufitare e Kosovës ka ndaluar autobusin me delegacionin e Crvena Zvezda.

Vetë faqja e klubit serb ka postuar edhe videon, teksa duken tifozët e Zvezdës duke kënduar kore edhe kundër Kosovës në kufi.

Klubi serb ishte nisur për të zhvilluar ndeshjen e Kupës ndaj klubit ilegal serb, Trepça, në Zveçan.

konica sportkonica sport mobile

Së fundmi, është publikuar një video ku shihet drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Zvezdan Terzic teksa kthehet mbrapa nga një polic i Kosovës.

I pari që tentoi të kalonte kufirin mes Serbisë dhe Kosovës ishte drejtori i përgjithshëm i Crvena Zvezdas, Terzic, por përgjigja që mori ky i fundit ishte negative. Policia e Kosovës i kërkoi fillimisht dokumentet, ndërsa më pas e njoftoi se e ka të ndaluar hyrjen në Kosovë.

Terzic pyeti për arsyen, ndërsa polici iu përgjigj thjeshtë, se ky është urdhër i Qeverisë së Kosovës.