MENU
klinika

Euro 2020

Franca shpall listën anti-Shqipëri, Reja nuk nxiton

07.11.2019 - 15:13

Didier Deschamps publikoi listën me 23 lojtarët që do të grmbullohen për ndeshjet me Moldavinë më 14 nëtor dhe 3 ditë më vonë me Shqipërinë.

Te Franca është kthyer Benjamin Mendy, i cili mungonte prej më shumë se 1 viti. Mbrojtësi i Manchester City është kushtëzuar gjatë kësaj kohe nga dëmtimet.

Lista e francezëve nuk ka surpriza dhe në grup janë kthyer edhe N’Golo Kante dhe Kylian Mbappe, të cilët mungonin për shkak të problemeve fizike në ndeshjet e tetorit.

Trajneri Edy Reja nuk i ka publikuar ende emrat e lojtarëve, të cilët do të grumbullohen për përballjet me Andorrën dhe Francën. Këto ndeshje do të mbyllin fushatën kualifikuese të Euro 2020.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN