MENU
klinika

Ja çfarë shkruajnë

“Më i forti në dekada”, mediat e huaja raportojnë tërmetin tragjik

26.11.2019 - 10:59

Edhe mediat e huaja kanë reaguar lidhur me lëkundjet e forta të tërmetit në vendin tonë ditën e sotme.

Ata e përshkruajnë gjendjen e krijuar si alarmante, dhe kanë publikuar edhe pamje nga ndërtesat e shembura.

the guardian

“The guardian” shkruan se nga tërmeti kanë humbur jetën të paktën 6 persona kanë humbur jetën dhe 300 të tjerë janë plagosur. “Një nga viktimat në Durrës ishte një grua e moshuar që arriti të shpëtonte nipin duke e mbrojtur me trupin e saj”, shkruhet aty.

bbc

 

“DW” shkruan se ky është tërmeti më i fuqishëm që ka goditur vendin në dekada dhe se shumë persona kanë humbur jetën pasi i kanë zënë poshtë ndërtesat e rrëzuara.

Pandemia/ “Qeveritë t’i mbështesin”

OECD: 82% e bizneseve në Ballkan pësuan rënie të xhiros

Presidenti i Këshillit Europian: Nëse futet shumë herët...

“Ende jo momenti i duhur për pasaportat e vaksinave”

Raportohet për dhjetëra të arrestuar, mes tyre edhe gazetarë

Mes forcave policore/ Mbërrin në Moskë lideri i opozitës ruse Navalny

Studimi: Kura nuk bëri asnjë ndryshim të rëndësishëm...

Trajtimi me plazmën e gjakut nuk funksionon kundër Covid-19