MENU
klinika

Dëmtohet tubacioni i ujësjellësit

Tërmeti lë Laçin dy ditë pa ujë

27.11.2019 - 21:22

Tërmeti i djeshëm nuk shkaktoi dëme vetëm në Durrës e Tiranë. Qytete të tjera janë prekur gjithashtu.

Qyteti i Laçit është prej dy ditësh pa ujë të pijshëm.

Tubacioni i ujësjellësit të qyetetit është dëmtuar nga tërmeti si pasojë e rrëshkitjes së tokës.

Dëmi ka ndodhur në afërsi të depos së ujit dhe ende nuk është riparuar.

Ndërkohë, në gjithë vendin, numri i viktimave ka shkuar në 35 dhe ka ende shumë persona nën rrënoja.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN