MENU
klinika

Në moshën 82-vjeçare

Ndërron jetë aktori i njohur i serialit “Friends”

07.12.2019 - 18:46

Ron Libeman, aktori i njohur amerikan,  ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur një agjent i tij, i cila ka treguar për mediat se shkak i vdekjes së tij është bërë pneumonia.

Ron është bërë i njohur për publikun nëpërmjet disa roleve, ku mund të përmendim atë të babait autoritar të Rachel Green te seriali “Friends”.

Ai ka një karrierë të gjatë artistike prej më shumë se 60 vitesh dhe është shpallur fitues i çmimeve “Emmy” në vitin 1979.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Lista e plotë e fituesve

Kush triumfoi në Emmy Awards?